29 Kasım

Tuvalete gitmek istiyorum. Yazılır mı ki bu buraya? Neyse, zaten bir süre bekleyeceğim herhalde. Şindi gardan geçiyorum, burda insem hemen varırım ama üşendim. Hava çoooook soğuk. Öyle soğuk ki oooo’lar yetmedi.

Hafta sonu Stuttgart böyle değildi. Ama herhalde dün soğudu burası da. Daha kar yok ama buz gibi bir rüzgar buralar benim der gibi yolları arşınlıyor, ulumaları içimize işliyor.

Karşılıklı koltuklarda oturuyorum ama karşım boş. Daha da dolmaz. Merkezi geçtik.

Şurada sağda bizim Audio Vinyl, pikabı aldığımız Avusturyalı kibar adam. Hoparlörü de ondan almak istiyorum aslında. Adam işini biliyor. Geçen yıl bizim birkaç durak ilerimizdeki Werd’de yanında üç adamla bir sabah tramvaya binip bu durakta inmişti. Konukları mıydı o iki adam? Niye dükkanı açmaya birlikte gittiler, aynı evde yaşamıyorlar herhalde falan filan düşünürken adamın suratına baya bir bakmıştım. Kesin bu kız deli mi ne, gözünü dikti bana bakıyor diye düşünmüştür.

Adama bak, tepemde dikiliyor. Git otur bir yere, bir sürü boş yer var.

İşte neyse, bu plakçı pek sempatik, tatlı bir adam. İlk dükkanına gelişimde muhtemelen en ucuz ürününü alacağımızı bile bile bize bir saatini ayırmıştı. Onda da sadece bilgi vermişti, teşekkür edip çıkmıştık. Bir ay sonra detaylı bir incelemenin ardından o gün konuştuğumuz her şeyi aldık. Bir daha gitmedik belki ama sorsan en baba audiocu odur gönlümde. 

2 Comments

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s